פילטר אופטי

פילטר (מסנן) אופטי הוא רכיב אשר מבצע "סלקציה אופטית", ומאפשר לגל אור בעל תכונות כמו קוטביות וצבע לעבור, בעוד שאת הגלים האחרים, שאינם בעלי אותן התכונות, הוא חוסם ואינו מאפשר להם מעבר.

נוכל לראות פילטר אופטי ביישומים שונים כמו למשל מיקרוסקופים, מצלמות, תאורה, כימיה קלינית ומחקר והוא אידאלי לתעשיות הביטחון, הרפואה, אסטרונומיה, טלסקופים ותצפיות. א אופטיקל קומפוננטס ישראל מייצרת סוגים שונים וצורות שונות של פילטר אופטי, כמו גם בהזמנת Costume Made עפ"י דרישת הלקוח והתאמה לפונקציות שונות ועיצוב מוגדר לתכונות כמו סוג הציפוי, אורך גל, התאמת צבעים ועוד. פילטר אופטי מתאים במיוחד כאשר נדרשת איכות תמונות גבוהה ביותר, בעלות אפקט אופטי ייחודי.

קיימים סוגים שונים של פילטר אופטי והנפוץ מכולם הוא פילטר UV המסנן את האור האולטרא סגול בעדשה, בנוסף אליו קיימים עוד רבים, נמנה כמה מהם:

  • פילטר בליעה – עשוי פלסטיק/ זכוכית ובולע חלק מאורך גל האור הפוגע בעדשה ורק חלקם עוברים.
  • פילטר אינפרא אדום – חוסם קרני אינפרא אדום ומעביר את אלו הנראות לעין. מיושם בין היתר ע"ג פרוז'קטורים ומתקני תאורה חזקים.
  • פילטר דיכוטומי (דו צבעי) מונוכרומטי (חד צבע) – בזכות שימוש בכמה חומרים אופטיים אשר מחזירים את החלק הלא נחוץ של האור, נוצר הסינון הדיכוטומי, כאשר טווח אורך הגל העובר, נקבע עפ"י עובי עדשת הפילטר וחומר הציפוי שלה.
  • פילטר מונוכרומטי (חד צבע) – הוא כזה המעביר טווח צר מאד של אורך גל, ז"א, רק צבע אחד.

אנו מייצרים פילטר אופטי כאב טיפוס ייחודי, או כפס ייצור מלא למכירה המונית ועומדים בסטנדרטים גבוהים במיוחד בכל הקשור לאיכות חומרי הגלם והמוצר הסופי.
מחלקת שירות הלקוחות שלנו נותנת מענה מקצועי לכל לקוח ומרכיבה בעבורו את תהליך הייצור של הפרויקט הנדרש.

נשמח לעמוד לרשותכם,
א אופטיקל קומפוננטס ישראל